https://sosyalget.com/assets/upload/5fc0550759a77.png

Sosyal Medyada Öne Çıkmak

 

Gelişen teknoloji ve internet kullanımının yayılması ile birlikte sosyal medya platformları hızlı bir şekilde önem kazanmıştır. Kullanıcıları artık milyonları bulan bu sosyal medya platformlarında öne çıkmak kuşkusuz her firmanın, her kişinin istediğidir.

 

Peki bu sosyal medyada nasıl öne çıkabilirim?

 

Bu sorunun birden fazla yanıtı bulunmaktadır. Sosyal medya çok yönlüdür. Sosyal medya biraz karmaşıktır. Sosyal medyada istediğiniz görünüme sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir firmanız var ve sosyal medyayı kullanmaya başladıysanız kurumsal bir izlenim yaratmaktasınız.

 

Rakiplerinizi analiz ederek onların eksik kaldığı noktaları sizin tamamlamanız gerekmektedir. Verdiğiniz hizmet ve sattığınız ürün iyi ise iyi geri dönüşler alırsınız. Eğer verdiğiniz hizmet ve ürünler kötü ise olumsuz geri dönüş alabilirsiniz.

 

Sosyal medya sizi bir günde ün sahibi yapabilir, bir günde adınızı karalayabilir. Burada her şey anlık olmaktadır. Yapılan bir hata saniyeler içerinde milyonlara ulaşabilir.

 

Sizi doğru tanıtan gönderi ve paylaşımlar yapmalısınız. Sizi takip edenleri sıkmayacak şekilde planlı bir paylaşım çizelgesi hazırlarsanız iyi bir etkileşim alabilirsiniz.

 

Artık neredeyse hikaye (story) özelliği olmayan sosyal medya sitesi kalmadı diyebiliriz. Bu hikayeleri en verimli şekilde kullanmak sizleri bir üst noktaya taşıyacaktır.

 

Sizi takip edenlere samimi bir şekilde yaklaşıp samimi bir dil kullanmanız gerekmektedir.

 

Kullanıcılara sadece ürün ve hizmetinizden bahsetmek yerine onlara bilgilendirici paylaşımlar yapmanız gerekmektedir.

 

Örneğin bir diş hekimi iseniz “diş için yararlı 3 meyve” isimli bir gönderi hazırlayabilirsiniz.

 

Önemli özel günleri (cumhuriyet bayramı, kurban bayramı vb.) kesinlikle atlamamanız gerekmektedir. Bu özel günler sayesinde daha fazla etkileşim alabilirsiniz.

 

Sosyal medyada ün salmış bazı fenomenler ile iş birliği yaparak marka adınızı duyurabilir, daha fazla satış yapabilirsiniz.

 

Sosyal medya sabır, özen ve azim isteyen bir iştir. Ne kadar çok emek gösterirseniz o kadar çok geri dönüş alabilirsiniz.

 

Sizi takip edenlere güven aşılamak için kurumsal bir web sitesine yönlendirerek daha fazla güven sağlayabilirsiniz.

 

Sosyal medyada öne çıkmak sizi rakiplerinizden ayırır. Sosyal medyada öne çıkmak sizi prestij sahibi yapar. Sosyal medyaya ne kadar çok önem verirseniz dijital çağa o kadar çok ayak uydurursunuz.

 

İsterseniz bir sosyal medya ajansı ile anlaşabilir, işlerinizi profesyonel bir şekilde devam ettirebilirsiniz.